Aliexpress’te Görüp Görebileceğiniz En Garip 15 Ürün (Bazılarının Neden Üretildiği Bile Belirsiz)

Dünyanın en büyük perakendecilerinden biri olan Aliexpress, bugün milyonlarca ürüne ev sahipliği yapıyor. Ancak bazen bu platformda bu tür ürünler bulunmaktadır; Bu ürünlerin neden üretildiğini anlamak bile zor. Sizin için, Aliexpress'de satılan ilginç ürünlerden bir seçim derledik.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte e-ticaret hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Günümüz vatandaşlarının, Türkiye'de küresel bir ihtiyaç olarak hizmet veren e-ticaret platformlarını kullanarak çok sayıda ürüne ulaşması gerekiyor. Ayrıca bazı tüketiciler henüz Türkiye'ye gelmemiş ürünlere global pazarlarımız üzerinden ulaşabilmektedir. Bu tür ürünler denince akla gelen ilk platform elbette Aliexpress'dir. Tahmin edebileceğiniz gibi Çin merkezli bir e-ticaret platformu olarak hizmet veren Aliexpress, Jack Ma tarafından kurulan Alibaba'nın perakende sürümüdür. Çin'de üretim yapan çok sayıda firmaya ait ürünlerin bulunduğu platformda bulamayacağınız bir ürün bulunmamaktadır. Ancak bu şaşırtıcı değil. Sonuç olarak dünyanın en büyük üretim kapasitesine sahip olan Çin, milyonlarca ürünün dünya çapında yaygınlaşmasını sağlıyor. Bu haberimizde Aliexpress üzerinde görebileceğiniz ve görebileceğiniz en ilginç ürünlerden bahsedeceğiz. Bu ürünlerin çoğu aptal Türkiye değil, diğerleri ise oldukça garip UnUnsA fonksiyonları. Bu ilginç ürünlere derinlemesine bir göz atalım.

İşte Aliexpress'de satılan ürünler ve neden bazılarının üretildiği hakkında hiçbir fikrimiz yok. Temel bir bilekliktir. Paslanmaz çelikten yapıldığını söylediği bu ürünle ilgili olan şey, içine bir miktar sıvı konulabilmesidir. Yani; Diyelim bir yere gittin ve içmek istediğin bir içki içtin. Bu bileziği kullanarak o içeceği yanınızda taşıyabilir, direk veya bardakta içebilirsiniz. Ancak ekip, ürünün paslanmaz çelik yapısını ve içeceğin ağırlığını dikkate almadı. Çünkü bu ürünü alırsanız şimdiye kadar gördüğünüz en ağır bilekliği takmaya başlayacaksınız. Ürünün vergi ve kargo hariç fiyatı 75 TL olarak belirlendi.

Ürünü incelemek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İçecek ile ilgili ürünlere devam edelim:Şişenin ucuna takılarak kullanılabilen bardak. Bir diğer tuhaf ürün ise yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz camdır. Ürünün işlevselliği hakkında bir değerlendirme yapacaksak yüzde 50 şans verebiliriz. Yani; bu ürünü herhangi bir şişenin ucuna takarsınız. Şişe girişinde kauçuk conta bulunan cam, şişedeki sıvının dökülmesini engeller. Şişeyi başınıza koyduğunuzda şişe yerine doğrudan bardaktan içiyorsunuz. Tuhaf mı Evet tuhaf. Öyleyse mantıklı mı? Pek değil gibi. Çünkü bu ürüne vergi ve kargo hariç 58 TL ödemek mantıklı değil.

Yine de ürün hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bebekli ebeveynler için biberonluk

Ebeveynliğin zor olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa, aynı anda birden fazla şeyle uğraşmanız gerekebilir. İşte bu tür ebeveynler için şişe tutucu olarak üretilmiş bir ürün. Anne veya babaların kullanabileceği bu ürünün amacı bebeğinizi beslerken kullandığınız biberonu tutmaktır. İşlevsellik açısından iyi olsa da, emziren veya biberonla beslenen ebeveynlerin bebeklerine göz kulak olması gerektiğini düşünüyoruz. Sonuçta, o küçüklerin dünyası sizsiniz ve bazen göz teması bile onlar için çok önemli olabilir. Ürün sahibi satıcının bu ürün için tahsil ettiği fiyat 114 TL'dir.

Ürüne buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

LED aydınlatmalı gelinlik

Her kadın muhteşem bir düğün hayal eder, bu özel gecede en görkemli insan olmak ister. Bir şirket, tam da böyle düşünen gelin adaylarına dikkat ederek çok garip bir gelinlik tasarladı. Yukarıda gördüğünüz ürün elektronik bileşenleri sayesinde çevresini aydınlatabilir. Ürün hakkında detaylı bilgi vermeyen tasarımcı firma, gelinliğin USB jacki ile şarj edileceğini ve uzaktan kumandalı olduğunu söylüyor. Uzaktan kumanda, LED'lerin renginin değişebileceği anlamına gelir. Ayrıca firma bu gelinlik gibi LED aydınlatmalı özel gece elbiseleri de üretmektedir. Farklı beden seçenekleri de bulunan gelinliğin fiyatı 7.200 TL olarak belirlendi. Bu tür bir gelinliğin 2021 veya sonrasında trend olacağını düşünüyor musunuz?

Bu gelinliği satın almayı düşünüyorsanız, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Silikon malzemeden erkek ayağı

Neden Aliexpress'de listelendiğine dair en ufak bir fikrimiz olmayan ürünlerden biri de silikondan yapılmış ayaktır. Önceden söyleyelim, bu ürünün üretim amacı medikal değil. Yani bu ürün protez olarak kullanılamaz. Ancak bu ürün ilginç bir şekilde gerçek bir ayak gibi görünüyor. 25 santimetre uzunluğunda gerçek ayak ölçüsü olan ürün, daha çok ilginç fantezileri olanlar için üretilmiş gibi görünüyor. Ancak böyle bir ayağa sahip olmak istiyorsanız 414 TL ödemeniz gerekiyor.

Hem bu ürünü hem de onlarca benzer ürünü buradaki bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kedi ve köpek kakası temizleme aparatı

İlginç ama aynı zamanda etkili bir ürünle karşınızdayız. Evcil hayvan dostlarımızın dışkısını temizlemek için üretilen bu ürün, birçok evcil hayvan sahibinin beğeneceği bir üründür. Ürünün kullanımı kolay olan tetiğine bastığınızda hazne açılır ve kakayı tutmanıza olanak tanır. Daha sonra ürünün üzerindeki haznede bulunan poşeti çıkarır ve haznedeki poşeti poşete koyarsınız. Bu ürünün fiyatı 74 TL civarındadır. Birden fazla satıcıdan satın alabileceğiniz bu ürün, Türkiye'de çok popüler hale gelebilir. İncelemek istiyorsanız

ürün, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Türk Telekom bundan hoşlanmadı:3G ve 4G şebekeleri için sinyal güçlendiriciler

Aliexpress, sadece ilginç Sadece ürünlerin değil, aynı zamanda yaşamı kolaylaştıran ürünlerin işlevsellik açısından da kullanıldığı bir mecra. Bu ürün onlardan biridir. Bu ürün, Türkiye'de ihtiyaç duyan birçok kişinin olduğu türden 3G ve 4G bağlantılarının sorunlu olduğu bölgelerde kullanılabilir. Yaşadığınız binanın çatısına veya evinizin balkonuna monte ederek kullanabileceğiniz ürün, uzak bir vericinin yaydığı 3G ve 4G bağlantılarını toplamak için kullanılır. Dürüst olmak gerekirse, bu tür bir ürün, en azından evinizin sınırları içinde, "Evimde telefon yok." Sorunu ortadan kaldırabilir. Üstelik bu ürünün normalde 178 TL'ye kadar sayılabilecek bir fiyatı var. Satın almak istiyorsanız

ürün, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Tavuk kaskı (evet, tavuk kaskı)

Türkiye'de hobi veya ticari tavuk üretim oranı çok fazla. İnsanlar bazen çiftlikler kurup yumurta ve tavuk eti satmaya çalışıyorlar, bazen birkaç tavuk ve bir horoz alıp bu canlıların doğal yumurtalarını yiyorlar. Çinli bir şirket, tavuklar için ilginç bir ürün geliştirdi. Bu ürün bir kasktır. Motorcu arkadaşlarımızın taktığı gibi farklı tasarımları olan bu kasklar görenlerin yüzlerinde küçük bir gülümseme yaratıyor. 17 TL gibi uygun fiyatla satın alınabilen ürün, tavuğunuzu şekilden şekle şekillendirecek gibi görünüyor.

Ürüne buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Arabalar için lazer ışını sis lambası

En tecrübeli sürücüler bile sisli ve sisli havalarda araba kullanmaktan hoşlanmazlar. Özellikle yoğun yağmur altında sis bastırılırsa görüş, birkaç metreye kadar düşürülebilir. Bu durumun olumsuzluğunu önlemek isteyen bir firma otomobiller için oldukça etkileyici bir ürün tasarladı. Arka tampona monte edilebilen minik bir cihaz, sisli ve yağmurlu havalarda lazeri yansıtır. Bu sayede arkanızdan gelen araç en zor koşullarda bile yere yansıyan ışığı görecek ve böylece aranızda güvenli bir mesafe bırakacaktır. Bu ürünün fiyatı ise sadece 19 TL.

Ürünü satın almak isterseniz buradaki linki kullanabilirsiniz.

Koronavirüsten korunmanın kesin çözümü:Kapsül giysiler

2019 yılı sonu itibariyle tüm dünya koronavirüs salgınıyla karşılaştı. Çin'in Wuhan kentinde meydana gelen salgın hala hayatımızı etkiliyor. İlginç olan, pandeminin ortaya çıkmasına neden olan Çin'in pandemiyi sona erdirmek için alternatif çalışmalara devam etmesi. Yukarıda gördüğünüz kapsül, bunun en açık örneklerinden biridir. Vücudunuz itibarı ile vücudunuzu bir kapsül içine alan ürün, yolda yürürken uzaylı gibi görünseniz de sizi salgından koruyacak gibi görünüyor. Kapsülün bel kısmına denk gelen bir aparat havanın temizlenmesini sağlar. Firmaya göre bu aparat dört kat filtreleme uyguluyor.

2.100 TL fiyatı olan ürünü incelemek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kediler için göz bandı

Dürüst olmak gerekirse yukarıda gördüğünüz fotoğrafı çekmeyi başaran ekibi tebrik etmeliyiz. Çünkü kedilerin uzaylı olduğunu düşündüğümüz ve insanlara hükmettiğimiz bir dönemde böyle bir fotoğraf çekmek kolay olmamalı. Ürünün ne yaptığını sorarsanız göz bandı olarak kullanılır. Tırnak kesme veya küçük işlemler gibi kedinizin görmesini istemediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz bu ürün, işlevsellik açısından sınıfta kalacak gibi görünüyor. Bunun nedeni, hiçbir kedinin bu göz bandını yüzünde tutmamasıdır. Muhtemelen hiç kullanmayacağınız bu ürünün fiyatı 27 TL.

Bu ürünü kaşıyarak yaptırmak istiyorsanız buradaki linki kullanabilirsiniz.

Saç kurutma kapsülü

Saçları kurutmak özellikle kadınlar için can sıkıcı bir süreçtir. Kolay kurumayan uzun saçlar önemli bir zaman kaybına neden olabilir ve acele durumlarında ıslak saçla çıkmak gerekebilir. Bu ürünü tasarlayan kişi, her ne pahasına olursa olsun saçını kurutmaya kafasını koymuş görünüyor. Saç kurutma makinenizi uca taktığınız aparat, havayı saçınızın içinde bulunduğu kapsüle aktarır. Beyninizi ısıtacağını düşündüğümüz aparatın sağlık açısından risk teşkil edip etmeyeceği bilinmemekle birlikte birçok kadın bu ürüne olumlu bakıyor gibi görünüyor. Üstelik bu ürüne sadece 16 TL'ye sahip olabilirsiniz.

Ürün ve sipariş ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yeniden kullanılabilir beton kalıp

Çinliler bir soruna çözüm bulmada gerçekten çok başarılılar. Bunun en net göstergelerinden biri yukarıda gördüğünüz somut kalıptır. "Kendin yap" projeleri için geliştirilen bu kalıp, bir yere beton döktüğünüzde betonun hem kusursuz hem de kolay şekil almasını sağlar. Farklı modelleri de bulunan kalıp, en yaratıcı dekorasyonları oluşturmanıza olanak sağlayacak gibi görünüyor.

Ürünü satın almak isterseniz buradaki linki kullanabilirsiniz.

Araçların kar veya çamura saplanmasını önleyen ekstra taşıma aparatı

Bazıları sadece zevk amaçlıdır, diğerleri şartlar altında sürmek zorunda kalabilecekleri zorunluluktan dolayı zordur. Örneğin kış mevsiminin düşük olduğu bu günlerde binlerce araç yoldan çıkıyor ve karda mahsur kalıyor. Bu ürün sıkışmış araçların kurtarılmasını sağlar. Tekerleğin altına yerleştireceğiniz ürün, aracın tekerleğine sağlam bir direnç sağlar. Bu da yol tutuşunu arttırır ve araç bu kauçuk malzeme sayesinde takıldığı yerden kurtulur. Dikkatimizi çeken ürünün fiyatı 110 TL olsa da bir gün ihtiyaç duyulacak ürünler arasında rahatlıkla yerini alabilir.

Ürünü incelemek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Parmak uçlarınızı üzerindeymiş gibi gösterebileceğiniz garip bir ürün

Aliexpress'deki ilginç ürünler bunlardan biri de tam olarak adlandıramadığımız bu garip ürün. Dörtlü pakette satın alınabilen ürünün özelliği, parmaklarınızı yanıyormuş gibi göstermesidir. Bunun dışında amacı olmayan garip ürün, fitili ve parmaklarınızın ucuna yerleştirildiğinde görünmez yapısı ile arkadaşlarınızı şaşırtabileceğiniz cinstir. Ürünün fiyatı ise sadece 15 TL.

Ürünü satın almak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bonus:Gözlerinizi bile kapatan ve oldukça korkutucu görünen maske

Sizlerle paylaşmak istediğimiz son ürün bir maskedir. Tasarım ekibinin gece kulüplerinde kullanılmak üzere geliştirildiğini söylediği bu yüz maskesi oldukça ürkütücü bir tasarıma sahip. Yüzü tamamen kapatan maske üzerine taktığınızda nasıl nefes alacağımızdan veya ortamı gördüğünüzden emin olamadığımız bu maske 420 TL gibi oldukça fahiş bir fiyata satın alınabilir.

Ürünü incelemek isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

IQ Seviyesini Artırmak İsteyenler Doluşsun: Beyindeki ‘Gri Madde’ Nasıl Artırılır?

Beynimizin merkezi sinir sistemindeki gri maddenin IQ seviyesiyle doğrudan bir bağlantısı vardır ve ilginç olan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

beylikdüzü eskortavrupa yakası escortavcılar escortistanbul escortşirinevler escortbeylikdüzü escortşişli escortantalya eskortescort istanbulizmit escortescort ümraniyeantalya escortbursa escortbeşiktaş escortpendik escortligobet girişbursa escortistanbul escortligobet güncel adresbeylikdüzü escortmecidiyeköy escortsex hikayemilanobet giriş yapbakırköy escortistanbul escortroketbet güncel girisroketbet girisroketbet güncel adresiroketbahis güncel giris